Porovnání Office 365 a Microsoft 365


Porovnání Office 365 a Microsoft 365

Curabitur aliquam pretium sapien, sit amet rhoncus elit sagittis at. Suspendisse commodo odio leo, at tincidunt nisi ultrices porta. Cras pretium eleifend orci non malesuada. Vestibulum a lectus sapien.

Porovnání Office 365 a Microsoft 365

Sháněli jste někdy softwarové vybavení do kanceláře nebo do domácnosti? Pokud ano, tak asi netřeba sáhodlouze vysvětlovat, že názvy některých takovýchto produktů bývají občas dosti podobné a lze si je tak snadno zaměnit. To platí i v případě Office 365 a Microsoft 365. Naštěstí následující řádky vám jsou připraveny jednou provždy vyjasnit rozdíly mezi nimi.

Office 365 – Kancelářské aplikace od Microsoftu dostupné kdykoliv a odkudkoliv

Office 365 je cloudová služba, kterou poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Jedná se o balík služeb a kancelářského softwaru obsahující ty nejpopulárnější a nejpoužívanější kancelářské aplikace, jakými jsou například Excel, Word, PowerPoint či Outlook, ve spojení s výkonnými cloudovými službami typu OneDrive a Microsoft Teams.

Výsledkem tohoto spojení je online dostupný systém, jenž umožňuje všem uživatelům vytvářet, sdílet, upravovat a číst dokumenty odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Office 365 tak usnadňuje týmovou komunikaci, výměnu souborů a zvyšuje efektivnost spolupráce na projektech.

Microsoft 365 – Budoucnost moderních pracovišť v organizacích

Microsoft 365 je kompletním inteligentním řešením, cíleným zejména na středně velké a velké podniky, jehož součástí je dodávka produktů Office 365, Windows 10 a sady Enterprise Mobility + Security.

Cílem Microsoftu 365 je vytvořit pro všechny lidi v organizaci moderní pracoviště umožňující efektivní, bezpečnou a kreativní spolupráci. Dosáhnuto by toho mělo být pomocí výše zmíněných softwarových prostředků, které umožňují při práci kdykoli a odkudkoli odvést požadovaný výkon, což by v konečném důsledku mělo vést i ke snadnějšímu a rychlejšímu naplnění cílů podniku.

Shrnutí

Office 365 je cloudovou službou, přístupnou kdykoliv a odkudkoliv, obsahující všechny populární kancelářské aplikace od Microsoftu a zároveň i funkce usnadňující týmovou komunikaci a výměnu souborů. Oproti tomu Microsoft 365 představuje řešení dodávky softwarového vybavení pro organizace, jehož jednou ze součástí je mimo jiné právě i Office 365.