Co je Office 365?


Co je Office 365?

Office 365 je balíček kancelářského softwaru, který je nabízen po boku standardního Microsoft Office. V základu nabízí podobné funkce jako klasické verze, k tomu ovšem přidává spoustu zajímavých funkcí a výhod.

Office 365 je balíček kancelářského softwaru, který je v současnosti nabízen jako chytřejší alternativa standardního Microsoft Office. V základu nabízí podobné funkce jako klasické verze, k tomu ovšem přidává spoustu zajímavých online funkcí a výhod.

Základní rozdíl je, že balíček funguje na bázi předplatného, jehož cena se mění v závislosti na zvolené verzi. Licenci je možné hradit na rok dopředu, nebo skrze měsíční poplatky.

Pro firmy

Firmy mohou zvolit standardní offlinový balíček Business, případně onlinový Business Essentials, nebo nadupanou verzi Premium kombinující výhody předchozích dvou řešení. Základní Essentials nabízí aplikace Office pouze ve webové verzi, dostanete ale i služby Exchange (profesionální e-mail v prostředí Outlooku), OneDrive, SharePoint (pro týmové webové stránky), Microsoft Teams (komunikační platforma) a také firemní e-mail s vlastní doménou. Se standardním balíčkem Business poté obdržíte klasickou instalovanou verzi Office aplikací včetně Access, ze služeb je součástí předplatného OneDrive. Firemního e-mailu se však nedočkáte. Nejvyšší verze Premium obsahuje vše, co standardní verze, navíc přidává služby z balíčku Essentials, včetně firemního e-mailu. Cena těchto předplatných se liší podle počtu uživatelů/zaměstnanců.

Výhody office 365

  • Pohodlná správa licencí s možností přidávat a odebírat uživatele ze dne na den, respektive z minuty na minutu v případě potřeby.
  • Pravidelné aktualizace, které vám zajistí vždy nejnovější verzi softwaru. O dostupnosti aktualizace jste automaticky informováni.
  • Přístup ke všem aplikacím a datům z libovolného zařízení připojeného k internetu v režimu 24/7 (pro online verze Office 365).
  • 1 TB prostoru na OneDrive (v dohledné době bude úložiště neomezené), umožňující sdílení souborů prostřednictvím cloudu.
  • Možnost instalace jedné licence Office na 5 zařízení najednou (PC/Mac, tablet, mobil, …).
  • 60 minut volání na telefonní čísla skrze Skype.

Rádi vám pomůžeme s výběrem licencí a následným kompletním přechodem firmy pod křídla Office 365. Stačím nám zavolat nebo poslat email.

Pro domácnosti

Pro koncové uživatele je určena verze pro domácnosti, ta kromě základních aplikací (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) nabídne také Publisher (textový a grafický editor) a Access (nástroj pro správu databází). Mimo to dostanete také 1 TB úložiště na OneDrive (cloudové úložiště) a 60 minut měsíčně na volání přes Skype na mobilní telefony, či pevné linky. Tuto verzi lze zakoupit buď pro jednotlivce, nebo pro rodinu, tedy až pro 6 uživatelů.


Výběr office 365? Nechte jej na nás!