Co je Office 365?


Co je Office 365?

Office 365 je balíček kancelářského softwaru, který je nabízen po boku standardního Microsoft Office. V základu nabízí podobné funkce jako klasické verze, k tomu ovšem přidává spoustu zajímavých funkcí a výhod.

Office 365 je balíček kancelářského softwaru, který je nabízen po boku standardního Microsoft Office. V základu nabízí podobné funkce jako klasické verze, k tomu ovšem přidává spoustu zajímavých funkcí a výhod.

Balíček funguje na bázi předplatného, jehož cena se mění v závislosti na zvolené verzi. Licenci je možné hradit na rok dopředu, nebo skrze měsíční poplatky.

Pro domácnosti

Pro koncové uživatele je určena verze pro domácnosti, ta kromě základních aplikací (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) nabídne také Publisher (textový a grafický editor) a Access (nástroj pro správu databází). Mimo to dostanete také 1TB úložiště na OneDrive (cloudové úložiště) a 60 minut měsíčně na volání přes Skype na mobilní telefony, či pevné linky. Tuto verzi lze zakoupit buď pro jednotlivce, kterou je možno použít na jednom počítači, nebo pro rodinnu, tedy pro až 6 uživatelů.

Pro firmy

Firmy mohou zvolit standardní balíček Business, případně Business Essentials/Premium. Základní Essentials nabízí aplikace Office pouze ve webové verzi, dostanete ale i služby Exchange (profesionální e-mail v prostředí Outlooku), OneDrive, SharePoint (pro týmové webové stránky), Microsoft Teams (komunikační platforma) a také firemní e-mail s vlastní doménou. Se standardním balíčkem Business poté obdržíte klasickou verzi Office aplikací včetně Access, ze služeb je součástí předplatného OneDrive, firemního e-mailu se však nedočkáte. Nejvyšší verze Premium obsahuje vše, co standardní verze, navíc přidává služby z balíčku Essentials, včetně firemního e-mailu. Cena těchto předplatných se liší podle počtu uživatelů/zaměstnanců.

Výhody office 365

Výhody oproti klasickému balíčku Microsoft Office spočívají v dodatečném prostoru na OneDrive, umožňujícím sdílení souborů přes cloud a 60 minutách volání na telefonní čísla skrze Skype u verzí pro domácnosti, nebo firemní verze aplikace Skype pro balíčky Business. S Office 365 budete také dostávat pravidelné aktualizace a vždy tak budete mít tu nejnovější verzi softwaru. Na druhou stranu se standardním Microsoft Office nebudete mít žádné starosti, stačí jednou zakoupit a potom už nemusíte přemýšlet nad obnovováním předplatného.


Výběr office 365? Nechte jej na nás!