Zálohování dat


Zálohování dat

Ať už v práci nebo doma, měli byste myslet na bezpečnost svých dat. Nejde jen o bezpečnost z pohledu odcizení, ale také ztráty vlastní vinnou nebo kolapsem počítače.

Nezapomínejte zálohovat svá data

Ať už v práci nebo doma, měli byste myslet na bezpečnost svých dat. Nejde jen o bezpečnost z pohledu odcizení, ale také ztráty vlastní vinnou nebo kolapsem počítače.

Jen si to představte. V počítači máte důležitá data, která jste vytvářeli řadu let. Umíte si vůbec představit, že byste se k nim nemohli dostat? Museli byste vše vytvářet znovu. A mnohdy to ani nejde.

Fotografie z dovolených nebo od klientů znovu nezískáte. Stejný problém nastává u kontaktů, a to ani nemluvě o tom, pokud na počítači píšete důležitou semestrální nebo bakalářskou práci. Už jen si představte tu bezmoc, když byste museli všechno vytvářet znovu. Zejména ztráta dat z účetnictví může být kritická a zasáhne život celé firmy.

Do počítače se vám může někdo nabourat a data smazat, může dojít k systémové chybě počítače nebo jednoduše si neuvědomíte při úklidu dokumentů, co mažete.

Měli byste myslet na tyto události a připravit se na ně. Jak to můžete udělat? Řešení je snadné. Zálohujte svá data. Díky zálohám si do počítače, kdykoliv dokumenty nahrajete zpátky a můžete pokračovat, kde jste skončili.

Jak mohu data zálohovat?

Záloha je jednoduše řešeno uložení dat mimo váš počítač. Možností je dnes celá řada, která jsou nejčastější?

  • externí disk

Externí disk je jedním z nákladnějších způsobů zálohy. Data jednoduše nahrajete na disk mimo váš počítat. Zde si určitě dávejte pozor na poškození disku se zálohovanými daty. Vedle externího disku slouží podobně DVD nebo flash disk.

  • síťová uložiště

Není problém pořídit si své síťové uložiště. Síťová uložiště jsou nezávislými zařízeními, která jen zapojíte do vaší sítě. Toto uložiště neslouží pouze k záloze dat, ale dokáže data i sdílet mezi jednotlivými počítači. Využití se najde v domácnosti, ale i ve firmách.

  • cloud

Moderní řešení, která vás nezklame. Pokud máte velký objem dat a zálohy potřebujete dělat prakticky každý den, obraťte se na služby cloudových uložišť. Tato uložiště zaručují maximální bezpečnost, dostupnost dat, a také zákaznický servis. Cloudová uložiště mohou být v České republice nebo kdekoliv na světě. Záleží, které z nich si vyberete.