Moderní a správně fungující IT infrastruktura je pro efektivní fungování firmy a její růst nepostradatelnou součástí. Nemáte-li aktuálně o funkčnosti svého IT komplexní přehled a tušíte, že by si zasloužilo celkovou kontrolu a modernizaci, pak využijte IT audit. Díky němu zjistíte skutečný stav. A především se dozvíte návrh řešení, jak ho nastavit dle vašich individuálních potřeb, aby vám přinášelo maximální užitek.

„Našim zákazníkům zajišťujeme audit IT ZDARMA jako součást IT správy. Pokud jste novou firmou a nespolupracujete s námi, pak můžete využít audit IT jako placenou službu. Stanete-li se však naším zákazníkem, pak bude audit IT zdarma zahrnut do dohodnuté správy IT od nás.“


Jak IT audit probíhá a proč je důležitý?

 • Díky auditu zjistíte všechny podstatné informace o aktuálním stavu svého IT.
 • Všechny získané informace následně zpracuje a vyhodnotí tým zkušených specialistů.
 • Na základě analýzy a zpracování zjištěných dat navrhneme možná řešení ve všech oblastech vašeho IT. Tam, kde se zjistili nějaké nesrovnalosti či nedostatky, ale i v procesech, které lze ještě nějakým způsobem vylepšit.
 • Výsledkem auditu bude doporučení, jak co nejlépe vylepšit současný stav IT a jak ho zabezpečit. Zjistíte, kde všude provést konkrétní změny vedoucí k tomu, že budete mít perfektně fungující IT prostředí, jenž přinese to nejlepší celé vaší společnosti.

 • Zjistíte, kde můžete ušetřit své finance, čas i lidské zdroje.

IT

Kdy provést audit IT služeb?

 • V okamžiku, kdy se chcete dozvědět, jaký je aktuální a skutečný stav vašeho IT.
 • Ve chvíli, kdy došlo ve vaší společnosti k výraznějším změnám. Personálním, ale i například v oblasti vašich poskytovaných služeb či přeměnou vnitřní struktury společnosti.
 • V situaci, kdy začínáte spolupracovat s novou IT společností. Ať už navazujete spolupráci poprvé, či přecházíte k outsourcingu IT služeb od stávající firmy k nové. Díky tomu se IT společnost perfektně seznámí nejen s vaším IT prostředím, ale i všemi procesy. A tak vám může navrhnout ta nejvhodnější možná řešení.

V INSTE vám rádi pomůžeme…

 • Pokud se po provedeném auditu rozhodnete pro řešení správy IT prostřednictvím naší společnosti, pak se stává audit součástí našich poskytovaných služeb. V takovém případě vám zajistíme taktéž aktivní monitoring neboli včasné upozornění například na končící záruky, platnost licencí apod.
 • Audit vám můžeme poskytnout také jako jednorázovou zpoplatněnou službu bez následujících námi poskytovaných služeb.
 • Budete-li mít zájem, pak můžeme navázat spolupráci ve formě pravidelného assett managementu, který vždy individuálně vydefinujeme na základě stavu vaší IT infrastruktury, možností, potřeb a požadavků.

A Co všechno během auditu zkontrolujeme?

Během auditu zkontrolujeme a zanalyzujeme veškerou vaši IT infrastrukturu. Prověříme samotné vybavení jako routery, switche, ale i zařízení jako PC stanice, notebooky, telefony i WiFi síť, servery, VoIP, NASy a další IT hardware.

 • Seznamte se se vším, na co se konkrétně během auditu zaměříme
  • Nastavení, revizi a aktualizaci firewallu, revizi případných otevřených portů serverů, u které vám vysvětlíme jejich důležitost, případně nahrazení VPN.
  • Dále kontrolujeme aktualizace serverů a přístupů a oprávnění na severy. Prohlédneme koncové stanice, antivirus a nastavení práv uživatelů. Zároveň poučíme uživatele o bezpečnosti. Dále zkontrolujeme veškerá hesla na všech aktivních síťových prvcích.
  • Současně se podíváme na nastavení WiFi a její zabezpečení. Zkontrolujeme sdílené soubory a oprávnění uživatelů s nimi manipulovat.

ZajímÁ vás, jaká by byla přibližná cena IT služeb?

Stačí 30 vteřin a odpověď BUDETE MÍT obratem na e-mailU


A výsledek?

Po zanalyzování veškerých zjištěných informací vám vypracujeme finální závěrečnou zprávu a doporučení. A co všechno bude součástí výsledné zprávy?

 • Assett Management - kompletní přehled o složení IT flotily. V případě, že s námi sjednáte další navazující služby, pak vás upozorníme na veškerá zastaralá zařízení a vysvětlíme, proč je důležité je obměnit.
 • (Aktivní) monitoring platných záruk u výpočetní techniky (CarePacky, PostWarranty aj.). Aktivní monitoring vám opět provedeme v případě sjednaní navazujících IT služeb. To znamená, že vás včas upozorníme na blížící se konce záruk konkrétních zařízení a poskytneme vám i návrh jejich konsolidace.
IT

Výsledky, které můžete využít ke svému rozvoji a posunu

Výsledky auditu zpracováváme tak, abychom vám maximálně pomohli. Výsledkem bude návrh, jak co nejlépe vyřešit případné nalezené nedostatky a nesrovnalosti, ale také to, jak své IT zmodernizovat a zefektivnit všude, kde je to možné. Navrhneme vám takové kroky, které pro vás budou smysluplné. Poradíme vám, jak své IT posunout kupředu k vašemu užitku.

Díky tomu budete mít jen takové IT zařízení, které skutečně potřebujete. A nástroje, které využijete vy i vaši zaměstnanci k tomu, aby veškerá práce byla nejen maximálně efektivní, ale byla i rychlá a snadná. Díky auditu, následné transformaci a vylepšení IT struktury se pro vás budoucnost stane příležitostí, kterou naplno využijete ke svému prospěchu. 

Rádi vám pomůžeme s vaším IT. Napište nám ještě dnes!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti