Editovat

Bezpečnost kanceláře znamená mít protipožární dveře na zámek a kliku s „koulí“ z vnějšku (v IT firewall), zabezpečený archív (v IT zálohy na bezpečném místě), dosažitelné hydranty a pravidelně kontrolované hasicí přístroje (v IT pravidelné aktualizace softwaru a antiviry).

BEZPEČNOSTNÍ PROBLÉMY IT DNEŠKA

Víte, že podpora Windows 7 od Microsoftu skončila, takže se tento operační systém stává čím dále zranitelnějším? Víte, jaké jsou v poslední době nejrozšířenější IT bezpečnostní hrozby? Víte, jak se jim bránit? Víte, jak jsou poučeni vaši zaměstnanci?

Kromě ohrožení Windows 7 jsou dnes nejčastější útoky jednak ransomwaru – zašifrování dat na disku (druh počítačového viru, který přichází z neověřených stránek, zpravidla s lechtivým obsahem), jednak phishing – zpravidla e-mail snažící se vylákat přístupové údaje. Ke zranitelnosti phishingem už je ale zapotřebí interakce uživatele, který vyplní typicky jméno a heslo nebo povolí nějakou činnost programu (viru), který přišel z vnějšku.

Jednoduché pravdy o IT bezpečnosti

Platí jednoduchá linka: lidé – procesy – technologie

 • osvěta a proškolení
  pracovníků každé organizace
 • dodržování bezpečnostních pravidel
  pro používání IT
 • antivir, antispam, firewall
  a další bezpečnostní technologie je nutné mít, ale hlavně je nutné je správně nastavit
 • záloha dat
  a celých IT systémů

V případě problémů máte jedno telefonní číslo +420 222 364 935, na kterém vám pomůžeme. Poradíme po telefonu, potřebná nastavení provedeme okamžitě přes vzdálený přístup, nebo k vám zajedeme osobně. Starosti o vaše IT převezmeme, abyste se mohli věnovat svojí vlastní práci.

O sítě a počítačové vybavení malých a středně velkých firem se staráme už od roku 2005.

ANCHOR_TOP_TITLE