Jedno jediné heslo nestačí

Vymýšlíte-li nové heslo, dejte si na čas. Rozhodně se to vyplatí. Každé heslo by mělo být vždy unikátní a originální. Zkrátka úplně jiné. Stejné do různých aplikací určitě nepoužívejte, protože prolomí-li někdo takové heslo na jednom účtu, dostane se velmi rychle i k těm dalším, a to rozhodně nechcete.

Jak vytvořit bezpečné a silné heslo

Proměňte vymýšlení hesla v zábavu. Když už je třeba pokaždé vymýšlet nové, tak ať to stojí za to. Dejte si to třeba jako výzvu, být zase o něco originálnější a vymyslet opět o něco lepší heslo. Využijete-li následující tipy, pak vytvoříte vhodné heslo, které vše úspěšně zabezpečí.

S tvorbou silného hesla vám mohou pomoci i generátory hesel. Těch dnes existuje mnoho, jejich výběr nepodceňte. Rizikem může být vytvoření slabého hesla nebo uložení údajů. Vezměte si k ruce pouze ty prověřené a nejlepší. Ty vám vygenerují opravdu odolná a maximálně bezpečná hesla pomocí náhodných a těch nejlepších kombinací znaků. Teď se však pojďme podívat na tipy, se kterými můžete silné heslo vytvořit sami.

Tvorba hesla

Tvoření hesla
  • Čím více znaků, tím lépe. Ideální je kolem 15 znaků.
  • Libovolně nakombinujte různě velká písmena, číslice a symboly.
  • Nepoužívejte osobní informace, přezdívky nebo jména rodinných příslušníků.
  • Dále nevyužívejte čísla, která obsahuje třeba vaše adresa, telefonní číslo nebo datum narození.
  • Heslo by nemělo být složené z jednoduchých slovíček a obecně známých znaků jdoucích po sobě, jako je třeba abeceda něco číselné řady.
  • Do hesla můžete zakomponovat také počáteční písmena oblíbených slov, citátů a vět, které znáte jenom vy a nikdo jiný.
  • Při tvorbě se hodí popustit uzdu fantazii. Použijte neotřelé fráze, neznámá slova a spojení.
  • Mezi dobrou strategii patří třeba použití náhodné věty, která má pro vás ale nějaký speciální význam. A z ní vybrat dle určitého pravidla konkrétní znaky a ty v hesle použít.
A jak takové heslo může vypadat? Třeba takto: TD8.@9!So.2sP@

Aby heslo bylo stále bezpečné

Vytvořením hesla to vlastně všechno teprve začíná. Potřebujete-li si heslo někam poznamenat, tak jedině na tajné a bezpečné místo. Všude, kde je to možné, tak využijte dvoufázové ověření. Vedle hesla bude k přihlášení třeba ještě něco navíc, a to je jenom dobře. Tak postavíte pro online útočníky další silnou bariéru, díky které se k heslu nedostanou. Tím dalším krokem může být třeba kód nebo nějaký biometrický údaj.

Nechcete zahltit paměť? Pak využijte správce hesel

Správce hesel se o vaše hesla perfektně postará a bude je maximálně střežit. Ale co víc, pomůže vám s jejich organizací. V heslech budete mít naprostý přehled, již se v nich neztratíte.

Vytvoří něco jako chráněnou databázi vašich hesel, do které se přihlásíte jedním heslem. To zní skvěle, že? Dnes existuje mnoho typů správců hesel, které mají další funkce, jako je třeba generování hesel a další. Stačí vybrat ten nejvhodnější pro vás.

Bez silných a dobře vygenerovaných hesel se dnes zkrátka neobejdeme. Naštěstí můžete při jejich tvorbě využít různých strategií i moderních pomocníků, abyste své účty a data maximálně ochránili a mohli s nimi bezpečně pracovat. A to je pro vaše data i klid na duši to nejdůležitější. Nezapomeňte svá hesla pečlivě chránit. A pozor na automatické ukládání. Ať toho nejen ve chvíli, kdy necháte otevřený počítač, někdo nezneužije.

Práce s hesly
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti