Ochrana dat patří k základům počítačové bezpečnosti. Naše počítače a jiná elektronická zařízení v dnešní době obsahují obrovské množství citlivých dat (finanční údaje, firemní know-how, obchodní tajemství apod.), která je třeba chránit před jejich ztrátou nebo zneužitím cizí osobou. Pojďme si v rychlosti zrekapitulovat zásady bezpečné práce s počítačem, které platí jak pro soukromé osoby, tak pro firemní systémy.

 • Bezpečný počítač je základ. Hesla, hesla, hesla! 
 • Udržujte svůj operační systém aktuální. Zajistíte tak automatickou opravu bezpečnostních chyb.
 • Používejte a pravidelně aktualizujte ověřené antivirové programy a firewall.
 • Vyvarujte se nelegálnímu softwaru. Pirátské programy mohou obsahovat viry.
 • Zabezpečujte své účty a služby složitými hesly, dvoufázovým ověřováním a nikdy nepoužívejte stejné heslo pro více účtů.
 • Pečujte o svůj počítač pomocí nástrojů pro kontrolu a defragmentaci disku.
 • Pozor na spam a neověřené stránky!

Jak nejlépe ochránit svá data?

Backup! Všechna data a dokumenty, o které nechcete v žádném případě přijít, zálohujte mimo zdroj jejich vzniku, zpravidla počítače. Data se mohou nenávratně ztratit během vteřiny, zálohujte proto okamžitě a ideálně na více uložišť. Uložištěm může být externí pevný disk, síťové uložiště nebo například cloud.

Cloudové řešení

Firmy pracují s obrovským množstvím citlivých dat uložených na interních firemních serverech. Ani tato umístění nelze považovat za zcela spolehlivé a zabezpečené místo. Vhodným alternativním řešením je tedy vytvoření bezpečného virtuálního serveru.

Cloudové úložiště představuje moderní, přímočaré a jednoduché řešení uložení a zabezpečení dat. Jde o spolehlivou a bezpečnou službu, která umožňuje ukládání dat na vzdálený server daného poskytovatele. V čem spočívají její výhody?

 • Vzdálený přístup. Ke svým informacím se dostanete pouze vy, a to kdykoliv a odkudkoliv.
 • Bezpečnost. Informace jsou zálohovány na bezpečném místě v moderních datacentrech a v případě potřeby je lze kdykoli obnovit.
 • Komfort a flexibilita. IT firma spravující vaše data uzpůsobí službu vašim požadavkům a aktuálním potřebám. Na začátku vše nastavíte společně a vy se pak už nemusíte o nic starat.
 • Rychlá dostupnost a finanční úspora.

Přesuňte své firemní aplikace a informační systémy do našeho bezpečného cloudového řešení. Vymyslíme a implementujeme řešení přímo pro vás.  INSTE s.r.o. nabízí komplexní webhosting, výkonné servery a profesionální zabezpečení.

Zajímá vás, na kolik by takové cloudové řešení vyšlo? Náš kalkulátor orientační ceny vám to během pár okamžiků prozradí.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti